Pratik Logo

Pratik bir blog!

Görüntülü diafon sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, akıllı ev sistemleri, yapay zeka, güvenlik sistemleri vb. teknolojiler üzerine deneyim, gözlem ve düşüncelerimizi burada paylaşıyoruz.

"Kim O?" Demek Tarihe Karışıyor

Kentte Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği görevlileri tarafından, artan hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı duyarlılık oluşturmak amacıyla ev ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Zillerini çalan polise, vatandaşlardan bazıları herhangi bir şey sormadan kapıyı açarken, bazıları 'Kim o?' diye sesleniyor. Uygulamada zili çalınan evlerde çocukların sorgulamadan kapıları araladıkları ya da açtıkları gözleniyor.

İşletmemizle ilgili önemli verilerimizi güvende ve emniyette tutmak için siber güvenlik önlemleri almayı düşünürken, fiziksel güvenliğimiz için almamız gereken tedbirleri ihmal edebiliyoruz. Ailemizi, evimizi ve ofisimizi korumanın en etkili yöntemi güvenlik sistemlerine başvurmaktır. Hırsızlık, yangın, gaz kaçağı gibi tehditlere karşı alınan önlemler, yaşam alanlarımızda daha huzurlu ve güvende hissetmemizi sağlar.

Kendinizi Güvende Hissedin

Yaşam alanlarımız, kendimizi en güvende hissettiğimiz yerlerdir. Evde güvenlik sistemleri ile tedbir almak, olası riskleri ortadan kaldırmada önemli rol oynar. Güvenlik önlemleri oluşturmada en etkili çözümler, alarm ve kamera sistemleridir. Hırsızlık olaylarına karşı alınan tedbirler sadece değerli eşyalarımızı korumak için değil, aynı zamanda evimizin mahremiyetini ve manevi değerlerimizi korumak için de önem teşkil ederler. Ev güvenlik kamera sistemleri ve akıllı alarm dedektörleri, olası hırsızlık girişimlerine hızlı müdahale edilmesini ve evimize girme girişiminde bulunan yabancıların tespit edilmesini kolaylaştırırlar.

Kapı açma çözümleri konusunda gelişen yeni teknolojiler ve üretilen dijital ürünlerle güvenlikten ödün vermeden günlük hayatı kolaylaştırmak mümkün. Kapılara takılan ve güvenliğin üst seviyede olduğu silindirlerle, kullanım kolaylığı sağlayan akıllı kilitleme çözümü ve zil çaldığında nerede olursanız olun kapıda kimin olduğunu akıllı telefonunuzdan görmenizi ve kapıdaki kişiyle konuşabilmenizi sağlayan dijital kapı dürbünüyle kullanıcılara üst düzey güvenlik sunuluyor.

Görüntülü Diafon Akıllıca Bir Çözüm

Diafon sistemlerini, sesli iletişimi sağlamak için kullanılan dahili konuşma sistemi olarak tanımlayabiliriz. Diafon modelleri, kullanım yerine ve ihtiyaca göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Apartman diafonlarında, daireler arası ve kapıcı arama temel işlev olmakla birlikte daha gelişmiş diafon çeşitlerinde kapı otomatiği kontrolü, yangın alarmı çalıştırma, görüntülü konuşma gibi özellikler de bulunabilmektedir.

Günümüzde oldukça yaygınlaşan görüntülü diafon sistemleri ile 'kim o?' demek artık tarihe karışıyor. Evimizdeki en temel güvenlik önlemleri arasında yer alan görüntülü diafon sistemleri, gelen kişilere kapımızı açmadan önce yüzlerini görebilme ve seslerini duyabilme imkanı sağlıyor. Kendimizi en güvende hissettiğimiz yaşam alanlarımızın kapısını gönül rahatlığıyla açmamızı sağlayan görüntülü diafon sistemleri, güvenlik açısından akıllıca bir çözüm.

19 Nisan 2021
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram